tytotu

Twoje zdrowie seksualne emocjonalne psychiczne

Zenek Jasyk

[On/jego] sygnalista HIV/LGBTQ+ (grupa MSMMężczyźni mający kontakty seksualne z mężczyznami, w skrócie MSM (ang. men who have sex with men). Określenie mężczyzn, którzy angażują się w aktywność seksualną z innymi mężczyznami niezależnie od tego, w jaki sposób sami się identyfikują. Mogą oni identyfikować się jako geje, homoseksualiści, biseksualiści, panseksualiści, heteroseksualiści lub całkowicie zrezygnować z orientacji seksualnej. Grupa obejmuje również mężczyzn trudniących się prostytucją homoseksualną.);
sojusznik osób żyjących z HIV;
// WCZ SPZOZ ‘PODWALE SIEDEM’

Cześć, jestem Zenek.

Witaj tu, w Twojej poradni

zdrowia seksualnego

on-line

Ofertę poradni tytotu. kierujemy do wszystkich osób,
które poszukują pomocy i/lub wsparcia psychologicznego
w kwestiach związanych ze swoim zdrowiem seksualnym.
Masz problem? Nie czekaj, skontaktuj się z nami.
Jesteśmy grupą specjalistów zdrowia seksualnego
m.in. z obszaru infekcji przenoszonych drogą płciową (ang. STI sexually transmitted infections) np. HIV, HCV, kiła, chlamydia, wirusowe zapalenie wątroby (WZW) i inne.
Nasza pomoc jest zawsze BEZPŁATNA.

Pomożemy Ci w tym, co Cię
jak wolisz. jak lubisz. jak Ci wygodniej.

W tytotu. jednoczymy nasze siły aby stworzyć miejsce, w którym kompleksowo zajmiemy się Twoim zdrowiem seksulanym. Wiem jak ważne jest zaufanie i poczucie bezpieczeństwa przy otwieraniu się w tak intymnych kwestiach jak nasze zdrowie seksualne.

Wiedz, że w tytotu. zawsze otrzymasz pomoc wielu specjalistów i specjalistek, którzy praktykują wiedzę zgodną z faktycznymi i najaktualnieszymi osiągnięciami nauki i medycyny.

Pamiętaj. Pomoc tytotu. jest zawsze bezpłatna.

Z myślą o Tobie.

Przed nami nie masz się czego wstydzić, nie oceniamy – wiemy jak Ci pomóc. Wolisz anonimową rozmowę? Nie ma problemu. W tytotu. jesteśmy dla Ciebie.

}

W Twoim czasie.

Termin i pora konsultacji ze specjalistą tytotu. są każdorazowo ustalane indywidualnie. Bez stresu. Żeby otrzymać pomoc od nas nie musisz z niczego rezygnować.

Tam, gdzie Ty.

Aby móc skorzystać z dowolnej pomocy w ramach projektu tytotu. wystarczy dostęp do Internetu.

Jak możemy Ci pomóc. Cię wesprzeć.

zdrowie seksualne

  • doradztwo HIV/STI konsultacje z lekarzem i farmaceutą związane z medyczną stroną STI i sposobami ich leczenia;
  • profilaktyka HIV/STI włącznie z doradztwem z zakresu PrEP. domowy test na HIV konsultacje doradcy HIV/AIDS z zakresu jak go pozyskać i wykonać;
  • ryzykowne zachowania seksualne doradztwo związanego z ograniczaniem tych zachowań dla osób szczególnie narażonych na zakażenie;
  • pomoc psychologiczna w trudnych okresach związanych z zakażeniem dla osób żyjących z HIV i ich bliskich;

wsparcie psychologiczne

  • inicjacja seksualna poradnictwo dla młodzieży i ich rodziców;
  • uzależnienia behawioralne konsultacje z zakresu kontrolowania popędu seksualnego i stosowania substancji psychoaktywnych;
  • tożsamość psycho-seksualna konsultacje i pomoc lidera środowiska LGBT;
  • samopomoc wsparcie asystenta w sprawach.

specjaliści tytotu.

Cześć, jestem Bartosz.

Specjalizuję się w leczeniu

i profilaktyce HIV/AIDS.

Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy na co dzień
pracują w różnych instytucjach w kilku miejscowościach
w Polsce. W projekcie Ty To Tu jednoczymy nasze siły
aby stworzyć miejsce, w którym kompleksowo zajmiemy
się Twoim zdrowiem seksulanym.

dr nauk med. Bartosz Szetela

[On/jego] Lekarz specjalista chorób zakaźnych
Lekarz chorób wewnętrznych
Społecznik HIV/AIDS;
// WCZ SPZOZ ‘PODWALE SIEDEM’

W tytotu. jednoczymy nasze siły aby stworzyć miejsce, w którym kompleksowo zajmiemy się Twoim zdrowiem seksulanym. Wiem jak ważne jest zaufanie i poczucie bezpieczeństwa przy otwieraniu się w tak intymnych kwestiach jak nasze zdrowie seksualne.

Dlatego tak bardzo zależało mi żeby stworzyć zespół wyjątkowych specjalistów tytotu. Tworzą go profesjonalistki i profesjonaliści w swoich dziedzinach. Na co dzień pracujący w swoich specjalizacjach w instytucjach prozdrowotnych w miastach i miejscowościach całej Polski.

 

Specjaliści dla Ciebie.

dr lek. specjalista chorób zakaźnych

członek Polskiego Towarzystwa Naukowo AIDS, autor wytycznych PTN AIDS w zakresie testowania w kierunku HIV, PrEP i STI, członek Zespołu ds. procedur diagnostycznych przy PTN AIDS, członek Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w woj. dolnośląskim.

terapeuta uzależnień

z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami mającymi problem z zachowaniami poza kontrolą, specjalizujący się w pracy z klientami z grupy MSM oraz osobom z problemem chemseksu.

edukator seksualny

z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami mającymi problem z zachowaniami poza kontrolą, specjalizujący się w pracy z klientami z grupy MSM oraz osobom z problemem chemseksu.

dr nauk farmaceutycznych

członek Rady Konsultacyjnej ds. MSM działającej przy KC ds. AIDS

psycholog

pracujący z osobami żyjącymi z HIV, współpracuje z wrocławskim telefonem zaufania dla osób żyjących z HIV i ich bliskich.

pedagog

na co dzień prowadzi zajęcia z edukacji seksualnej wśród młodzieży i ich rodziców

prawnik

specjalizujący się w pomocy osobom, których prawa zostały naruszone w związku z chorobą.

pracownik pomocy społecznej

zajmujący się pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

lider HIV+ / specjalista przez doświadczenie

Żyjący od 18 lat z HIV twórca kampanii Niewykrywalnie, której celem jest edukacja profilaktyczna HIV/AIDS oraz walka ze stygmatyzacją osób żyjących z HIV. W projekcie będzie pełnił funkcję wspierającą dla osób z noworozpoznanym zakażeniem.

sygnaliści HIV+

kobiety i mężczyźni żyjący z HIV niewykrywalnym, którzy w ramach kampanii Niewykrywalnie opowiedzieli swoją historię i stali się sygnalistami edukującymi na temat życia z HIV niewykrywalnym. W projekcie będą pełnić funkcję wspierającą dla osób z noworozpoznanym zakażeniem.

użytkownicy tytotu.

Cześć, jestem Tomek.

Dzięki skutecznej terapii ARV

żyję 18 lat z HIV niewykrywalnym.

O swoim zakażeniu HIV dowiedziałem się w 2002 roku.
Od lat jestem pod opieką specjalistów ‘Podwale Siedem’
m.in. obecnego w projekcie dr nauk med. Bartosza Szeteli.
To dzięki nim HIV stał się medycznie i emocjonalnie
‘niewykrywalny’ w moim życiu.

Tomasz Siara

[On/jego] żyje z HIV niewykrywalnym od 18 lat;
sygnalista HIV/LGBTQ+ (grupa MSMMężczyźni mający kontakty seksualne z mężczyznami, w skrócie MSM (ang. men who have sex with men). Określenie mężczyzn, którzy angażują się w aktywność seksualną z innymi mężczyznami niezależnie od tego, w jaki sposób sami się identyfikują. Mogą oni identyfikować się jako geje, homoseksualiści, biseksualiści, panseksualiści, heteroseksualiści lub całkowicie zrezygnować z orientacji seksualnej. Grupa obejmuje również mężczyzn trudniących się prostytucją homoseksualną.);
specjalista przez doświadczenieOsoba, która doświadczyła kryzysu psychicznego i przeszła proces zdrowienia w trakcie przebytej drogi zdobyła nieocenioną wiedzę, której nie są w stanie ująć podręczniki i opracowania naukowe, gdyż wiąże się nierozerwalnie z ładunkiem emocjonalnym kryzysu psychicznego. Taka osoba wyposażona w specjalistyczną wiedzę i narzędzia staje się pomostem pomiędzy pomocą profesjonalistów, a osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego. (HIV/PTSD);
członek CWG/EU MOSAICO Study;EU Community Working Group for the MOSAICO Study;
inicjator kampanii ‘Niewykrywalnie’;
// Inicjatywa NADOBRZE

Miałem ogromne szczęście trafić pod ich ‘skrzydła’ ponieważ u podstaw ich opieki od zawsze leży holistyczne podejście do kwestii życia z HIV.

Leczą HIV medycznie w oparciu o najnowszą wiedzę o HIV/AIDS. Swoim podejściem do pacjentów i wsparciem emocjonalnym uczą rownież żyć z HIV bez autostygmatyzacji. Jest ona  kluczowym problemem osób żyjących z HIV ze względu na niską świadomość społeczną i tym samym wykluczanie społeczne osób z HIV. Moje świadectwo to żywy dowód na to, że z HIV można wieść normalne, spełnione życie.

 

Paweł (HIV+)

Mieć przyjaciela, takiego na całe życie.

Moja fobia – HIV-fobia – odkąd pamiętam zatruwała mi życie. Kto mógł podejrzewać, że obsesyjnie wystrzegając się wirusa, natrafię na niego w najmniej spodziewanym momencie? Najciemniej pod latarnią, prawda? Cholera! Jeden feralny pocałunek. Tego nie dało się przewidzieć! To był zwykły pech, niefart. Potem nadeszła otchłań, w której się pogrążyłem. Trwaliśmy w tym w tercecie: Ja, mój nowy Przyjaciel Plus i dawna znajoma – Nerwica Lękowa. Co nastąpiło potem? Ja stałem się doskonalszą wersją siebie, Plus z kolei okazał się świetnym, motywującym kompanem, a Nerwica poszła szukać innych pobratymców.     

tytotu. Po co? Dla Kogo? On-line?

Nasza działalność w obszarze zdrowia seksualnego od zawsze miała jeden cel – pomagać przełamywać tabu z nim związane. W przestrzeni społecznej nadal krąży wiele mitów i półprawd dotyczących tego obszaru naszego zdrowia. tytotu. swoją działalnością ma sięprzyczyniać się do zmiany w tej kwestii.

Naszą poradnią chęć dotarcia do jak największej liczy osób, które wymagają wsparcia i pomocy w zakresie zdrowia seksualnego. Tutaj szczególnie zależy nam na osobach, które z różnych powodów mogą być dyskryminowane lub mają utrudniony dostęp do konkretnych specjalistów. My chcemy aby każdy, kto skorzysta z naszej pomocy otrzymał nie tylko merytoryczny pakiet informacji z na pytanie z którym się do nas zwróci ale zależny nam również na komforcie i poczuciu bezpieczeństwa osoby z która zwróci się do nas o pomoc. Dlatego możesz być pewien_na u nas możesz porozmawiać o swoich problemach jak z przyjacielem. Jako trzeci powodem dla, którego powstał projekt TY To Tu była potrzeba stworzenia jednego miejsca w którym pracować będą specjaliści z różnych dziedzin skupieni wokół jednego celu. Chcemy kompleksowo zająć się tematyką zdrowia seksualnego i stworzyć takie miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zenek Jasyk

Kontaktuj się tak,
jak wolisz. jak lubisz. jak Ci wygodniej.

* dostępność form kontaktu ustalana indywidualnie, zależna od specjalisty tytotu.

napisz wiadomość

Wystarczy jeden e-mail, nawet anonimowy. Pierwszy krok aby wspólnie wypracować najlepszą formę pomocy dla Ciebie.

w

zagadaj na czacie

Specjaliści tytotu. funkcjonują na codzień m.in. na Skype, Messenger, WhatsApp, Signal itp.

zadzwoń, porozmawiamy

Jeżeli zaś wolisz usłyszeć głos w słuchawce to również żaden problem.