HOME   >   PROJEKTY

Mosaico

Badanie Mosaico (znane również pod nazwą HVTN 706/HPX3002) to szeroko zakrojone badanie dotyczące skuteczności, w ramach którego testuje się eksperymentalny schemat szczepień w profilaktyce zakażeń HIV.
published: sobota, 10 Kwi 2021
DB+

WAŻNE: Szczepionki testowane w ramach badanie NIE SĄ W STANIE spowodować zakażenia HIV ani doprowadzić do diagnozy AIDS.

 • NIE SĄ wytwarzane z użyciem żywych wirusów HIV, uśmierconych wirusów HIV, fragmentów wirusów HIV ani komórek ludzkich zakażonych HIV.
 •  produkowane z wykorzystaniem syntetycznych (wytwarzanych laboratoryjnie) kopii fragmentów wirusów HIV i dlatego nie mogą spowodować zakażenia HIV ani AIDS.

TYM ZAJMUJE SIĘ BADANIE:

Badanie Mosaico (znane również pod nazwą HVTN 706/HPX3002) to szeroko zakrojone badanie dotyczące skuteczności, w ramach którego testuje się eksperymentalny schemat szczepień w profilaktyce zakażeń HIV.

Badany schemat składa się ze szczepionki Ad26.Mos4.HIV (szczepionka Ad26) oraz szczepionki przeciwko podtypowi C i mozaikowym gp140 (szczepionka gp140). Główny cel tego badania to ustalenie:

Czy badane szczepionki można bezpiecznie stosować u ludzi bez powodowania nadmiernych dolegliwości?
Badane szczepionki mają charakter eksperymentalny. Oznacza to, że nie zostały one zatwierdzone do ogólnego użytku, lecz są przedmiotem oceny w ramach badań klinicznych dotyczących ich skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.

Czy ludzki układ odpornościowy reaguje na badany schemat szczepień?
Czy badany schemat szczepień może zapobiegać zakażeniu HIV?
Nie wiemy, czy schemat szczepień będzie bezpieczny w przypadku stosowania u ludzi i czy będzie skutecznie zapobiegać zakażeniu HIV.

Badany schemat szczepień jest stosowany wyłącznie do celów badawczych.
Nie jest on ogólnie dostępny i nie znajduje się w sprzedaży. Szczepionki są dostarczane w ramach badania przez ich wytwórcę, czyli spółkę Janssen Vaccines & Prevention B.V. wchodzącą w skład Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson.

Te osoby się kwalifikują

Do badania zostaną włączeni:

 • mężczyźni cispłciowi oraz osoby transpłciowe utrzymujący(-e) kontakty seksualne z mężczyznami cispłciowymi i/lub osobami transpłciowymi. 
 • do badania mogą przystąpić osoby zdrowe (HIV-), z ujemnym wynikiem testu w kierunku zakażenia HIV, w wieku 18–60 lat.

Uczestnicy muszą wyrazić chęć poddawania się badaniom kontrolnym oraz regularnym testom w kierunku zakażenia HIV i wyrazić zgodę na regularne poradnictwo w zakresie zakażeń HIV.

TU uzyskasz informacje:

 • WROCŁAW:
  Wrocławskie Centrum Zdrowia SPZOZ
  Wszystkich Świętych 2, 50-136 Wrocław
  +48 601 070 743
 • GDAŃSK:
  Centrum PrEP – Neutrum Lekarze M. Hlebowicz i partnerzy Spółka partnerska
  Al. Jana Pawła II 4i/1, 80-462 Gdańsk
  +48 660 950 290